Editörden

Editörden 2017-09-28T13:12:15+00:00

Y.D.Ü. Mimarlık Fakültesi’nin kuruluşunun ve aynı zamanda benim akademik yaşamımın 25. yılında, Kurucu Rektörümüz Sn. Dr. Suat İ. Günsel’in teşvik ve katkıları ile Yakın Mimarlık Dergisi’nin ilk sayısını yayınlamanın onur ve mutluluğunu yaşamaktayım.

Yakın Mimarlık Dergisi, Mimarlık, İç Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı alanlarına; gerçekleştirilen araştırmalarla önemli konu ve güncel sorunları ortaya koyarak, bilimsel çözüm ve önerileri sunan makalelerle katkılar sağlayacaktır.

Y.D.Ü. Mimarlık Fakültesi bünyesindeki bu yayın çalışması ile akademik alana yeni bir bilimsel yayın kazandırılırken, bu alanlardaki akademisyenlere de araştırma ve çalışmalarını, evrensel boyutta paylaşma ve duyurma olanağı sağlanmaktadır.

Dergimizin bu ilk sayısına, farklı üniversitelerden ve profesyonel sektörden gelen makalelerle gösterilen ilgi, bizim için memnuniyet ve şevk verici olmuştur. Dergimizin nitelikli makalelerle yayını için çok değerli çaba ve katkılarını esirgemeyen sevgili hocam Sn. Prof. Dr. Şengül Ö. Gür ile dergimizin kapak tasarımının hazırlanmasında değerli çalışma ve katkıları için Öğrt. Görv. sevgili arkadaşımız Sn. Elif Atamaz Daut’a teşekkürlerim sonsuzdur.

Dergimizin yayın hayatına devamında, nice nitelikli bilimsel makalelerle katkısı olacak tüm akademisyen ve meslektaşlara, başarılı çalışmalar diler, saygılarımı sunarım.

© Copyright 2018 | Near East Technology